Facebook Twitter Google Plus
Anasayfa / HABERLER / TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, fındık fidanı dikti..
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, fındık fidanı dikti..
Paylaş :         Yazdır
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "fındıkta verim ve kaliteyi arttırmaya yönelik çalışma herkesin örnek alması gereken bir projedir" diyerek, Trabzon'da sembolik olarak fındık fidanı dikti.

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın destekleri ve sektörle ilgili tüm kurum ve kuruluşların katkıları ile geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan "Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi"ne destek için TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TTB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile birlikte, kurumun binasının önündeki bahçeye fındık fidanı dikti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, daha sonra TTB'nı ziyaret etti. Ardından da TTSO'nun Trabzon'da Ekonominin Yıldızları ödül törenine katıldı.

Rifat Hisarcıklıoğlu, buralarda fındık ve proje ile ilgili yaptığı konuşmalarda, TTB'nin fındıkta yüklendiği sorumluluğun bilinciyle, projeler geliştirerek verim ve kalitenin arttırılması için tüm kesimlere örnek olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

"En önemli tarımsal ihraç ürünlerimizden olan fındıkta böyle bir proje çok doğru stratejik bir tercihtir. Herkes tarafından örnek alınmakta, yapılması gerekenlere yön ve yol göstermektedir. Halen fındıkta dekarda 80-100 kilo verim alıyoruz. Oysa 350 kilo alabilme imkanımız var. Bunu değerlendirmeliyiz.  Bu 3.5 misli daha kazanmak, zenginleşmek demektir. Bu bir zenginleşme projesidir. Biz TOBB olarak bu projeye her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Fındığın sorunlarının ve çözüm yollarının takipçisi olacağız."

Fotoğraflar :
Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi | kalitelifindik.org Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi | kalitelifindik.org
TTB T.C. Trabzon Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Fındık Araştırma İstasyonu Fındık Tanıtım Grubu Karadeniz İhracatçı Birlikleri İstanbul İhracatçılar Birliği   
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Trabzon Ticaret ve Sanayii Odası Ulusal Fındık Konseyi Ülker


          Trabzon Ticaret Borsası
Pazarkapı Mah. Sahil Cad. No:103
TRABZON
0.462.326.45.05                   
Trabzon Ticaret Borsası

TOBB


 
           
Anasayfaİletişim | Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi | kalitelifindik.org | www.kalitelifindik.org © 2019 .Kaliteli Fındık Projesi 2012 Web Sitesi