Facebook Twitter Google Plus
Anasayfa / HABERLER / İhracatçılardan fındık fidanı atağı..
İhracatçılardan fındık fidanı atağı..
Paylaş :         Yazdır
Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi | kalitelifindik.orgDünya fındık üretim ve ihracatının büyük kısmını elinde bulunduran ülkemizde, son yıllarda verim ve kaliteyi arttırmak için yapılan çalışmalara ihracatçılar büyük destek veriyorlar.

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu ve ARGE Komitesi Üyesi Ömer Aydın, Türk fındığındaki en büyük sorunun verim ve kalite düşüklüğü olduğuna dikkat çekerek, "Özellikle verimliliği artırmak için neler yapmalıyız? Daha düşük maliyetli endüstriyel tarıma geçmek için neler yapılmalı? Bunları düşünüp kendimize bir yol haritası çizmeliyiz" diyerek şunları söyledi:

“Biz İhracatçılar Birliği olarak Fındık Araştırma İstasyonu ile birlikte verimi tescillenmiş fidanların endüstriyel bir şekilde dağıtılması için bir proje başlattık. Doku kültür laboratuarı kurarak bir hamlede bulunduk. Bundan sonra yapacağımız iş üreticiye daha verimli ve dayanıklı fidanları dağıtıp, çok ve kaliteli ürün elde etmenin yollarını açmaktır. Kara ve palaz denilen verimliliği düşük fındıklarla dünya pazarlarında rekabet edemeyiz."

 


TTB T.C. Trabzon Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Fındık Araştırma İstasyonu Fındık Tanıtım Grubu Karadeniz İhracatçı Birlikleri İstanbul İhracatçılar Birliği   
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Trabzon Ticaret ve Sanayii Odası Ulusal Fındık Konseyi Ülker


          Trabzon Ticaret Borsası
Pazarkapı Mah. Sahil Cad. No:103
TRABZON
0.462.326.45.05                   
Trabzon Ticaret Borsası

TOBB


 
           
Anasayfaİletişim | Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi | kalitelifindik.org | www.kalitelifindik.org © 2019 .Kaliteli Fındık Projesi 2012 Web Sitesi